Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spuchnięta warga po zdjęciu szwów

Witam mam pytanie odnosnie wargi górnej sciagnieto mi 7 szwow po 2 tyg opuchlizna zeszla, ale jest jeden problem mam w dwoch miejscach na wargach zgrubienie taka twarda warga nie wiem co jest grane minelo juz od sciagniecia szwow tydzien prosze o porade.
ponad rok temu

Przeszczepienie wysp trzustkowych - komplikacje

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Proces gojenia się skóry trwa znacznie dłużej, niż samo założenie szwów. Obecnie dochodzi do organizowania się blizny i stąd możliwe jest wyczuwanie zgrubień. Proces ten trwa kilka miesięcy i po pół roku blizna osiągnie swój ostateczny wygląd. Niestety, zagojona skóra nigdy nie będzie miała właściwości sprzed urazu. W zalezności od lokalizacji rany należy się liczyć z deformacjami i widoczną blizną. Proszę pamiętać, zwłaszcza latem, o osłonięciu wargi przed słońcem.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Trudno mi określić czym są te stwardnienia bez bezpośredniego badania. Być może to jeszcze wchłaniający się krwiak, być może tak już uformowania blizna wewnątrz wargi. Nie wiem czy stwardnienia są w części śluzówkowej wargi, czy w czerwieni wargowej czy w części skórnej wargi. To jest bardzo ważne przy stosowaniu np. odpowiednich preparatów na tego typu zgrubienia, blizny. Najlepiej w tej sprawie jeszcze skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem, który doradzi odpowiednie preparaty.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy