Stałe okulary przy astygmatyźmie

Wada wzroku: (OL) -0, 75, (OP) -0,5 oraz lekki astygmatyzm. Okulista stwierdził, że mam nosić okulary na stałe. Czytając podobne pytania na tym portalu, specjaliści wypowiadają się różnie. Jedni sugerują zakładać okulary gdy są potrzebne a inni twierdzą, że trzeba nosić na stałe. Czy wada wzroku mi się nie pogłębi jeżeli będę nosił okulary na stałe przy takiej wadzie?

Witam.
Przy tak małej wadzie wzroku noszenie okularów na stałe nie jest wskazane m.in. ze względu na możliwość pogłębiania się wady.
Pozdrawiam