Stosowanie Amoksiklavu a Qlaira

Przy 2 tabletce z opakowania Qlairy rozpoczęłam antybiotykoterapię Amoksiklavem, który obniża skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Czy w tej sytuacji mogę rozpocząć współżycie bez dodatkowego zabezpieczenia po 9 dniach od zakończenia brania antybiotyku, czy (jak mi zasugerowała pani farmaceutka) muszę zabezpieczać się dodatkowo przez całe opakowanie Qlairy? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

9 dni od zakończenia terapii amoksiklavem nie ma konieczności stosowania dodatkowej formy antykoncepcji.