Stosowanie Axotret na trądzik a ryzyko niepłodności

Witam od prawie trzech miesięcy leczę swoje problemy z trądzikiem lekiem AXOTRET ale ostatnio od znajomej pielęgniarki usłyszałam że lek ten może powodować bezpłodność o czym wcześniej moja pani dermatolog nie wspomniała ani słowem. Czy to prawda czy takie mogą być skutki stosowania tego leku? I jeszcze przy okazji jakie są szanse, że po kuracji mój problem z cerą rozwiąże się raz na zawsze?

Co do cery po leczeniu- jest bardzo duża szansa na ustapienie zmian , ale nie ma gwarancji 100%. Tradzik jest choroba o złożonych przyczynach, zcęsto nieznanych , dlatego zmiany czasem wracają.
Ewa Rybicka