Stosowanie dodatkowej antykoncepcji przy Ovulastan Forte

W poprzednim blistrze tabletek anty Ovulastan Forte zapomniałam wziąść ostatnią tabletkę (26.02) i zażyłam ją dopiero po 12 godzinach. Nie zrobiłam przerwy pomiędzy blistrami. Teraz zażywam następny blister i podczas jego zażywania zapomniałam zażyć 13 tabletkę (11.03) z tego blistra. Wyjeżdzamy z chłopakiem na wczasy 28.03 czy musimy wtedy stosować jakąś dodatkową antykoncepcje? Dodam , że pomiędzy teraźniejszym a następnym blistrem też nie zamierzam robić przerwy.

Renata GrzechociĹska

Ryzyko nieskuteczności tabletek jest małe, aczkolwiek według zaleceń producenta powinna Pani zastosować dodatkową antykoncepcję.