Stosowanie Duphastonu a 12. tydzień ciąży

Witam Mam pytanie jestem w 12 tyg. ciąży i brałam od 5 tyg. ciąży dupfaston i luteinę rano i wieczorem po jednej tabletce ( ponieważ miałam torbiel na jajniku + delikatne krwawienie ) po ostatniej wizycie lekarz stwierdziła że już wszystko jest i mam przestać brać leki bo nie ma potrzeby się faszerować. Ale nie bardzo mi wytłumaczyła w jaki sposób przestać brać a ja się boję że jak odstawię to dojdzie do czegoś złego. Proszę bardzo o pomoc w jaki sposób delikatnie je odstawić. Dziekuję J...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli boi się Pani odstawić leki od razu, proszę odstawiać je stopniowo zmniejszając dawki.