Stosowanie kosmetyków w walce z trądzikiem

Witam.Mam 18lat i chciałbym pozbyć się trądziku.Mam małe krostki-więcej na policzkach,mniej na czole itp.Są w kolorze skóry,nie są czarne ani czerwone.Mam bardzo jasną cerę,wrażliwą i suchą.Korzystam z kosmetyków AA Help.Używam na noc olejku z drzewa herbacianego(z woda)Byłam u dermatologa,lecz sama bała się dać mi leki-takie mocne?-zrezygnowałam,dbam o zdrowie.Jestem weganką(nie jem tylko mięsa)Mam lekkie przebarwienia po strupkach.ACNE DERM będzie dobry?Czy to co stosuję pozbędę sie krost?

Witam serdecznie,
ciężko na odległość określać zalecenia - najlepsza byłaby konsultacja kosmetologiczna, jeśli dermatolog nie pomógł. Mogę potwierdzić, że stosowanie olejku z drzewa herbacianego (zakupionego w aptece) ma sens, również w formie nierozcieńczonej wodą i punktowe jego nanoszenie. Acne derm również pomoże pozbyć się przebarwień, ponieważ zawiera kwas azelainowy. Pisze Pani o suchości i wrażliwości skóry, więc przydałby się specjalny krem nawilżający, np. Avene Cleanance Hydra Krem łagodzący lub La Roche - Posay Effaclar H Kojący krem nawilżający do skóry tłustej. Ponadto pomocne byłyby zabiegi w gabinecie kosmetologicznym dobrane indywidualnie.

Pozdrawiam,
ES

Witam. Mimo wszystko proponowałabym w pierwszej kolejności udac się do sprawdzonego lekarza dermatologa lub kosmetologa w celu zdiagnozowania stanu skóry. Dopiero potem można będzie podjąc stosowne leczenie lub zaproponowac odpowiednie kosmetyki bądź zabiegi kosmetyczne, które skutecznie poprawią stan Pani cery.
z pozdrowieniami
MO

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.