Stosowanie leku Digoxin Teva a zabieg kardiowersji

Pacjęt 69 latek skierowany na zabieg kardiowersji na 15.03.2015r w Koszalinie, leczenia i konsultacji specjalisty kardiologa wysokiej klasy. Został poinformowany przez innego specjalistę kardiologa podczas kolejnej konsultacji że wcześniej zapisany i przyjmowany lek o nazwie DIGOXIN TEVA 100, jest przeszkodą do wykonania w.w zabiegu. PYTANIE 1. czy to jest zasadna opinia 2. jak należy postąpić żeby osiągnąć najlepszy wynik w leczeniu migotania przedsiąków serca. POZDRAWIAM Czesław. W.

Aleksander Ropielewski

Kwalifikacji dokonuje lekarz wykonujący zabieg kardiowersji. Postępowanie jest uzależnione od stanu klinicznego i może się ograniczać jedynie do farmakoterapii lub też do zastosowania metod inwazyjnych np. ablacji. Bez znajomości konkretnej sytuacji nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na Pańskie pytania.