Stosowanie Letroxu 75mg na niedoczynność tarczycy

Witam, od kilku miesiecy lecze niedoczynnosc tarczycy, zazywam letrox 75mg jednak mimo spadku tsh moj stan sie nie poprawia. Co ciekawe to za zawsze kiedy spada mi tsh po letroxie z 6 do 2 to ft 3 ktore mam zawsze ponizej normy spadlo z 1,6 do 1,1 norma 2-4. Wizyte mam za 2miesiace i prosze o sugesgie co jest przyczyna ciaglego spadku ft3.pozdrawiam Pozdrawiam

Dzień dobry,

Być może ma Pani zaburzenia konwersji T4 do T3. Warto zastanowić się nad włączeniem w leczeniu Novothyralu zawierającego oprócz lewotyroksyny również liotyroninę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz