Stosowanie maści witaminowych w ciąży

Witam, jestem w 38 tygodniu ciąży i od ponad tygodnia smarowalam brzuch wit a i e na rozstępy. Przyjmuję również zestaw witamin. Przeczytałam dopiero wczoraj że nadmiar wit a jest niebezpieczny dla dziecka, czy mogłam zaszkodzić córce?

Aleksander Ropielewski

Raczej nie, jednak faktycznie powinna Pani ograniczyć stosowanie witaminy A, ponieważ w stosowana na dużej powierzchni ciałą może osiągać stężenia szkodliwe dla dziecka.