Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych u 36-latki

mam 36 lat i czy mogę używac plastrów maz zawsze mowi ze jeszcze jedno dziecko zrobi ale mamy juz dwoj i ja nie chce wiec czy moge ich uzywac ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę skonsultować się z ginekologiem, który po zeberaniu wywiadu oceni, czy nie ma u Pani ogólnych przeciwwskazań do stosowania terapii hormonalnej w jakiejkolwiek postaci. Jeśli nie będzie, może Pani stosować plastry. Pozdrawiam

Myśle ,że jesli Pani planuje antykoncepcje w tajemnicy przed partnerem to lepsza będzie wkładka domaciczna. Plastry rzucają sie w oczy, a skuteczość jest mniejsza niż wkładki hormonalnej