Stosowanie podkolanówek uciskowych po operacji żylaków

Lekarz flebolog zalecił mi po operacji żylaków noszenie podkolanówek najlepiej o 1,5 stopniu ucisku,a że przed operacją nosiłam 2 to mam pytanie czy dalej mogę tą 2 nosić?Ja wiem,że nie ma ucisku 1,5,ale w danym stopniu ucisku są jeszcze rozmiary S,M itd.,piszę o tym gwoli ścisłości.Najważniejsze,czy tą 2 zamiast 1 mogę nosić? Dziękuję za odpowiedż

Witam,
rzeczywiście nie istnieje klasa ucisku 1,5. Jest 1, 2 3 lub 4. Im numer wyższy tym silniejszy ucisk jest generowany przez wyrób. Rozmiary S, M czy L to są rozmiary kończyny, do której dobierany jest wyrób a NIE oznaczają ich klasy (stopnia ucisku). Aby wyrób generował odpowiednie ciśnienie, czyli abyśmy osiągali to co zamierzone musi być odpowiednio dobrana klasa ucisku I rozmiar, dlatego też w tym celu przed dobraniem wyrobu musi mieć Pani dokładnie zmierzone nogi. Nie da się dobrać ich "na oko".
Klasa 1 jest klasą o najmniejszym stopniu ucisku używaną głównie profilaktycznie. Klas 2 jest już klasą leczniczą, stosowaną w przypadku istniejących żylaków lub właśnie po operacji. Czyli można zamiennie nosić klasę 2 zamiast pierwszej, w Pani przypadku :)