Stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej przez ojca

mam 18 lat moj ojciec jest alkoholikiem. cały czas stosuje wobec mnie przemoc fizyczna i psychiczna. Nie potrafie sobie poradzic z jego wyzwiskami kierowanymi do mnie. chcialabym sie usamodzielnic ale nie potrafie tego zrobic gdyz wiem ze jak bym sie wyprowadzila to jak by cos sie stalo w dmu to nie wybaczylabym sobie tego do konca zycia. Nie potrafie sie uwolnic od tego domu . Nie wiem co mam robic . placze po nocach słuucham smutnych piosenke i trace chec do zycia

Dzień dobry,

Najlepiej, jak w pierwszej kolejności skorzysta Pani z pomocy w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej - gdzie specjaliści, po osobistym zapoznaniu się z Pani sytuacją, zaproponują odpowiedni sposób postępowania.

Witam Panią. Pani sytuacja jest bardzo poważna z uwagi na Pani bezpieczeństwo. To niemożliwe w pojedynkę stawić czoła przemocy fizycznej i psychicznej stosowanej przez tak ważną osobę w życiu jaką jest ojciec. Bardzo mi zależy żeby Pani to uznała i nie robiła sobie w tej sprawie zarzutów. Dom powinien być takim miejscem, w którym kształtuje się nasze poczucie bezpieczeństwa. W Pani sytuacji tak nie jest. Drugi bardzo ważny aspekt Pani sytuacji jaki zwraca moją uwagę to Pani odpowiedzialność za bezpieczeństwo w Pani domu (napisała Pani o tym, że nie może się wyprowadzić z domu). Znoszenie przemocy psychicznej i fizycznej oraz pilnowanie bezpieczeństwa z pewnością jest związane ze zbyt dużymi kosztami dla Pani. Obawiam się, że niebawem nie znajdzie Pani w sobie sił by stawić czoła codzienności. Proszę skorzystać z punktu konsultacyjnego w Pani mieście http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/instytucje/?option=com_instytucje Jeśli to za trudne może Pani zadzwonić anonimowo do poradni telefonicznej pod numer 22 668-70-00. Którąkolwiek z opcji Pani wybierze potrzebuje Pani zaplanować teraz najważniejszy krok przy pomocy specjalisty. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Znajduje się Pani w bardzo trudnej sytuacji, z którą ciężko jest sobie samej poradzić. Dlatego zachęcam do skorzystania ze wsparcia psychologicznego. Może Pani indywidualnie zgłosić się do psychologa lub poszukać grup wsparcia dla DDA (dorosłych dzieci alkoholików).
Ważne też by nie brała Pani odpowiedzialności za zachowanie ojca, jest Pani dorosła i ma prawo do pójścia własną drogą.

Pozdrawiam serdecznie.