Stosunki w dni płodne a podejrzenie ciąży

Witam, moje pytanie jest odnosnie ciazy, kochałam sie z chłopakiem 7-9 luty zawsze z finalem w srodku, mam cykle 30-32 dniowe, czyli wypadały wtedy dni płodne. Jaki jest szybki sposob sparawdzenia czy jestem w ciaży... poniewaz mam zaproszenie na impreze i chciala bym pic ale no jak jestem w ciazy no to nie bede mogła ... impreza jest w sobote... błagam o odpowiedz ! owulacja niby była 8 lutego !

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najszybszą metodą potwierdzenia ciąży jest wykonanie badania poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Wynik takiego badania jest wiarygodny już około 8 dni po stosunku. Tak naprawdę, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo ciąży, dla bezpieczeństwa powinna Pani zrezygnować z picia alkoholu do czasu pewnego wykluczenia ciąży.