Stosunki z niepłodnym partnerem a prawdopodobieństwo poronienia

Witam.Spóźniał mi się okres,miałam nudności i inne dolegliwości.Byłam przekonana, że to ciąża.Jednak ostałam bardzo silnej miesiączki,dużo skrzepniętej krwi. Lekarz kazał mi zrobić test ciążowy- wyszedł negatywnie, zrobił mi USG i stwierdził, że był o 5 tydz. ciąży i nastąpiło poronienie całkowite samoistne. Jest tylko jeden problem. Mój partner jest bezpłodny, a ja nie spałam z nikim innym. Czy to możliwe bym zaszła w ciąże?

Aleksander Ropielewski

Najpewniej doszło do zapłodnienia przez partnera, który teoretycznie jest niepłodny. Możliwe, że w związku z niepłodnością partnera materiał genetyczny nie umożliwił utrzymania płodu i doszło do poronienia.