Strach przed śmiercią u 6-latka

pytanie dotyczy mojego wnuka . Często przed snem płacze że nie chce umierać i że się boi . Ma 6 lat od 2 lat mieszka za granicą.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli rzeczywiście dziecko ma takie myśli warto skontaktować się z psychologiem lub psychiatrą.

Witam,

W tym wieku to dość powszechne lęki, aczkolwiek mogą się pogłębiać. Proszę zasugerować rodzicom wnuka, by zabrali syna do psychologa, z pewnością jest dostępny w każdej szkole. Oczywiście prócz tego bardzo ważne są rozmowy i bycie blisko tak, by dziecko czuło się bezpiecznie.

Pozdrawiam