Jak radzić sobie z takim zachowaniem syna?

Witam. Mój syn od pół roku chodzi do psychologa z powodu napadów agresji, jak wpadnie w szał to rzuca rzeczami, krzyczy, wyzywa chce bić. Syn ma dopieru 11lat. Gdzie szukać pomocy, jak radzić sobie z wybuchami i syna? Pani psycholog mówi, że da się nad tym popracować, że nie umie sobie radzić syn z emocjami. Parę miesięcy temu synowi dokuczał kolega w szkole, sprawa była zgłoszona do pedagoga szkolnego i wychowawcy i jest spokój. Skąd w moim dziecku tyle agresji? Czy potrzebna jest konsultacja psychiatryczna dla dziecka? Pani psycholog do której chodzimy mówi że nie ma takiej potrzeby żeby dziecko chodziło do psychiatry dziecięcego. Syn wpada w złość gdy mu się na coś nie pozwala, każe uczyć lub coś nie pomyśli jego. Gdzie ja mam szukać pomocy dla syna?
KOBIETA, 35 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry,

Jeśli faktycznie zachowanie syna jest tak trudne na pewno nie zaszkodzi udać sie do psychiatry który postawi diagnoze. Zachowania agresywne mogą wynikać z różych przyczyn. Czasem jest to po prostu trudnośc w regulowaniu emocji, a czasem jest to związane z występowaniem zaburzeń np. takich jak ADHD. Jeśli uda postawić się diagnozę to psychiatra zasugeruje co byłoby najbardziej odpowiednie dla dziecka. Od razu też wspomnę, że pójście do psychiatry nie musi kończyć się przepisaniem dziecku leków. Chodzi o to aby zobaczyć co jest przyczyną występowania takich trudności. Po postawieniu diagnozy dziecko nie zależnie od przyczyny powinno być objęte opieką psychoterapeutyczną. Państwo jako rodzice dobrze, żebyście udali się na warsztaty wychowawcze, które nauczą Państwa jak reagować w takich sytuacjach i jak wspierać syna. Czasem taką psychoedukację wprowadza psychoterapeuta zajmujący się dzieckiem. Bywa też często tak, że ważnym elementem jest praca z całą rodziną i zmiana jej funkcjonowania. Pozdrawiam