Stres i osłabienie a opóźnienie miesiączki

witam. do tej pory mialam dosc regularne miesiaczki. w grudniu przytrafilo mi sie tak ze mialam ja dwa razy po ok cztery dni. teraz powinnam dostac 17 stycznia ale nie dostalam... doszlo do wspolzycia ale zabezpieczalismy sie. pare dni po stosunku chlopak poszedl do lekaza i okazalo sie ze ma jakies podraznienia. oprocz tego od stycznia chorowalam dwa tygodnie, rozpoczelam nowa prace. czy stres i oslabienie moga byc przyczyna takiego opoznienia? czy moge miec jakas infekcje?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wszystkie wymienione przez Panią czynniki mogą być przyczyną opóźnienia miesiączkowania gdyż wpływają one na gospodarkę hormonalną. Gdyby okres nie pojawił się w najbliższym czasie warto udać się do ginekologa.