Strzelanie w kolanach podczas wchodzenia po schodach

Witam. Od wielu lat z przerwami podczas wchodzenia po schodach lub chodzenia po równych powierzchniach mam głośne strzykanie w obu kolanach. Bardzo rzadko odczuwam w nich ból. Ostatnio zauważyłam, że w ciągu 2 ostatnich lat moje nogi stały się bardzo koślawe. To mnie najbardziej martwi. Mam 24 lata i nadwagę. Wiem, że najpierw muszę zrzucić kilogramy, lecz co jeszcze zrobić. Kiedyś miałam poważne problemy z kostką a tam na RTG ubytki korowe w nasadzie. Nie leczyłam. Po pół roku przeszedł ból.

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście zmniejszenie masy ciała pomoże w uporaniu się z tego typu dolegliwościami. Przydałoby się umówić na wizytę do ortopedy. Lekarz po badaniu będzie mógł zastosować dodatkowe zalecenia lekarskie.