Swędzenie plam na kolanie przy czerwienicy

Jestem chora na czerwienicę i jestem leczona preparatem Hydroxycarbamid.Mam problem, zrobiły mi się sine, swędzące plamy na kolanie, na ręce w okolice łokcia oraz na nodze w okolicy kostki. roszę o odpowiedż czy może to być wynikiem choroby podstawowej lub działanie uboczne leku. Porszę o pomoc. dziękuję serdecznie Krystyna

Aleksander Ropielewski

Jeżeli objawy wystąpiły po rozpoczęciu terapii hydroxycarbamidem to jego w pierwszej kolejności należy podejrzewać o powodowanie plam na skórze. W takiej sytuacji sugeruję odstawienie leku i kontakt z lekarzem prowadzącym.