Szansa na ciążę przy pomyłce w stosowaniu tabletek

Witam, nie przyjęłam 3 i 4 tabletki z nowego blistra ( nie zabrałam ze sobą na wyjazd) stosunek odbył się dzień przed rozpoczęciem blistra. Pytanie co zrobić. Przyjąć 4 pigułkę z 5 czy zrobić przerwę. Wizytę u lekarzą mam w poniedziałek (8 tabletka). Jaka jest szansa na ciążę? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku jak najbardziej istnieje ryzyko ciąży. Sugeruję, by przyjęła Pani tabletkę 4 i 5 oraz kontynuowała przyjmowanie do końca opakowania zabezpieczając się dodatkowo przez pierwsze 7 dni.