Szczepienie przeciw tężcowi

Mam 38 lat. Test ciążowy wykazał wynik ujemny, ale nie czuję się tak, jak powinnam, a niestety musiałam zaszczepić się przeciw tężcowi. Gdyby okazało się, że jednak jestem, jak wpłynie szczepionka?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ryzyko dla ewentualnej ciąży jest znikome. Szczepionka przeciwko tężcowi nie zawiera żywych drobnoustrojów, tak więc zastosowanie jej jest dopuszczalne, w uzasadnionych przypadkach, także w ciąży. Proszę się nie martwić.
Pozdrawiam serdecznie!