Szerokopdstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego

na poziomie c6c7 niewielkie szerokopdstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego z uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego bez cech ucisku korzeni nerwowych wymiar strzałkowy kanału11mm zmiany zwyrodnieniowe z nierównościa blaszek granicznych z osteofitami na krawędziach trzonów co to oznacza prosze o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Cierpi Pani na zmiany zwyrodnieniowe i wytwórcze kręgosłupa połączone z dyskopatią. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia i bolesność kończyn górnych. Z opisu wynika, że zmiany nie są bardzo nasilone i najpewniej wystarczy leczenie zachowawcze - tzn. rehabilitacja. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu klinicznego. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem który udzieli jednoznacznej odpowiedzi.