Szkodliwość dla skóry opalania w solarium

Czy opalanie sie w soloraium kilka razy w ciagu roku jest bardzo szkodliwe dla skóry?

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Kilka razy w roku jest wręcz zdrowe - wytwarza Pani witaminę D w skórze, której nam wszystkim brakuje. Sporadyczne korzystanie z solarium zaczęto już zalecać w krajach o obniżonym nasłonecznieniu, jak Polska. Proszę jednak zwrócić uwagę, aby łóżka były wysokiej jakości i w pełni sprawne.
Pozdrawiam