Szybkie męczenie się i problem z penisem

Mam 25 lat ale mój organizm pewnie ma znacznie więcej. Czasami ma problemy nawet ze staniem z łóżka. Nie mam nadwagi jednak bardzo szybko się męczę choć jestem aktywny fizycznie. Dwa razy w tygodniu gram w siatkówkę jednak wydolność mojego organizmu nie zwiększa się. Jest nawet gorzej. Zakwasy właściwie wszystkich moich mięśniu utrzymują się przez nawet kilka dni mimo odpoczynku. Ostatnio zacząłem mieć problemy z penisem. Bardzo rzadko się podniecam a jeśli nawet to stosunek trwa kilka sekund.

Obniżenie nastroju, energii czy libido może wskazywać na równe przyczyny- zarówno stres i przemęczenie, jak i depresje czy choroby o podłożu somatycznym. Zachęcam do podjęcia konsultacji lekarskiej, która pozwoli ukierunkować dalsze leczenie.

Dzień dobry, przyczyny pana stanu mogą być bardzo różne - zachęcam do konsultacji lekarskiej i przeprowadzenia podstawowych badań. lekarz zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,

zachęcam do kontaktu z internistą, który zleci badania mające na celu wykluczenie somatycznego powodu Pana stanu.

Zakwasy pojawiają się po zbyt dużym wysiłku organizmu/ruchu do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Zakwasami warto się zająć. Ból szybciej ustąpi, jeśli podejmiemy się aktywności, które zwiększą ukrwienie mięśni - masaż, jacuzzi, prysznic o zmiennej temperaturze, delikatna aktywność fizyczna. Pomaga również picie dużej ilości płynów.

Być może warto, żeby wzmocnił się Pan do grania w siatkówkę. Ciężki trening 2x w tygodniu nie pomoże wzmocnić ciała, warto byłoby zaplanować dodatkowe aktywności, które będą ukierunkowane właśnie na polepszenie kondycji – jogging, pływanie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel