Tabletki awaryjne po stosunku przerywanym

Dzień dobry. Mam pytanie, co do tabletek "po". Wzięłam ją po przerywanym stosunku, minął miesiąc i wzięłam drugą, bo znowu miałam obawy, które jak się potem okazało, były bezpodstawne. Trochę pochopnie zareagowałam, ale pytanie brzmi: czy mogłam sobie coś uszkodzić? czy jest to niebezpieczne, że w przeciągu miesiąca wzięłam dwie takie tabletki? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W przypadku takiego dwukrotnego zażycia tabletki awaryjnej istnieje ryzyko rozchwiania gospodarki hormonalnej. Nie ma jednak powodów do niepokoju. W przyszłości proszę jednak rozważniej oceniać podstawy do przyjęcia leku.