Skuteczność antykoncepcji po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej inne firmy

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od mniej więcej 3 lat bez przerwy. W ostatnim tygodniu zdarzyło mi się zazyc tabletkę o normalnej porze,mniej więcej koło 22.30, koło 1.00 miałam luźny stolec,jeden tylko ale na wszelki wypadek(niewchłonięcie się tabletki) postanowiłam awaryjnie zażyc drugą tyle ze była to tabletka innej firmy(zażywam Lesinelle,wzięłam Kontracept).W związku z tym moje pytanie brzmi czy ochrona antykoncepcyjna została zachowana czy konieczna jest dodatkowa metoda?Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jednorazowy epizod biegunki spewnością nie wpłyną na ochronę antykoncepcyjną, tabletka wchłania się już po trzech godzinach od przyjęcia a więc w w znacznej większość już w górnych częściach przewodu pokarmowego. Przyjęcie dodatkowej tabletki nie spowodowało zmniejszenia ochrony. Nie musi Pani stosować dodatkowo innej formy zabezpieczenia.