Termin rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych

witam dzisiaj dostałam od mojego lekarza tabletki antykoncepcyjne ale od 3 dni mam już okres i chciałabym się dowiedzieć od kiedy mam zacząć je brać czy mogę od dzisiaj czy czekac na następny okres lekarz mi powiedział ze mogę od dzisiaj ale nie jestem pewna tabletki które mi przepisałto yasmin

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może Pani rozpocząć stosowanie tabletek już dziś, jednak przez kolejnych 5-7 dni należy stosować dodatkową formę antykoncepcji. Proszę przed zażyciem pierwszej tabletki zastanowić się jaka pora zażywania środków antykoncepcyjnych będzie dla Pani najdogodniejsza.