Miesięczna przerwa w zażywaniu tabletek. Kiedy rozpocząć nowe opakowanie?

Czy po miesiącu przerwy w zażywaniu tabletek, powinnam zacząć nowy blister pierwszego dnia okresu? Od razu zadam następne pytanie. Dziś (22.06) o godzinie 23.00 dostałam okres, czy jeżeli wezmę tabletkę (23.06) o godzinie 18.00 to mogę to traktować wciąż jako zażycie tabletki w pierwszym dniu cyklu? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak, po przerwie powinna Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek od pierwszego dnia miesiączki. Przyjęcie pierwszej tabletki następnego dnia późnym popołudniem jest trochę ryzykowne. W tej sytuacji zaleciłabym wstrzymanie się od współżycia lub stosowanie prezerwatyw przez pierwsze 7 dni przyjmowania hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!