Czy można zrobić dłuższą przerwę podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Skończyłam swój blister i jestem po 7 dniowej przerwie lecz 8 dnia nie wzięłam i 9 tez bo nie mam przy sobie tabletek. Czy moge zrobić dłuższa przerwę i wziąć od nowa nowy blister w niedziele lub poniedziałek kiedy tak naprawdę powinnam wziąć w piątek ?

Lek. Tomasz Budlewski

wtedy najlepiej rozpocząć przyjmowanie od 1 dnia następnej miesiączki ponieważ obecnie rozpoczęcie tabletek.nie daje ochrony

Lek. Tomasz Budlewski

wtedy najlepiej rozpocząć przyjmowanie od 1 dnia następnej miesiączki ponieważ obecnie rozpoczęcie tabletek.nie daje ochrony . zależy też jakie.są. dokładnie tabletki