Czy przerwa od tabletek nie zmniejszy ich skuteczności?

Witam! Moja dziewczyna stosuje pigułki antykoncepcyjne Yasmin. Ostatnio zaistniała taka sytuacja, która nie daje nam spokoju! Przy przedostatniej tabletce z blistra, którą brała o godz. 20 po ok. 2h wystąpiła jednorazowa biegunka (nie wzięła drugiej pigułki)! Ostatni raz seks uprawialiśmy 9 dni temu i przez najbliższe 2 tyg. nie będziemy się kochać! Mam pytanie, czy może dziewczyna skończyć ten blister (1 tabletka) do końca i zrobić 7 dni przerwy, czy to będzie bezpieczne?

Witam serdecznie!
Jeśli dobrze rozumiem Pana partnerka jest w trakcie przyjmowania tabletek z ostatniego tygodnia. Jeśli tak, mają Państwo 2 możliwości. Pierwsza, Pana partnerka może już teraz odstawić obecny blister i wykonać 7-dniową przerwę. W takiej sytuacji należy jedynie pamiętać o dokładnym odliczeniu 7 dni i wcześniejszym niż zwykle rozpoczęciu nowego blistra. Opcja druga to dokończenie obecnego blistra i natychmiastowe rozpoczęcie nowego bez wykonywania 7-dniowej przerwy. Postąpienie wg 1 z powyższych zasad zapewnia całkowitą ochronę.
Pozdrawiam