Skuteczność i ochrona antykoncepcyjna po przerwie pomiędzy opakowaniami tabletek hormonalnych

http://forum.abczdrowie.pl/pytania-do-specjalistow/650486,zmiana-dni-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych?v=0a65652c62296bce20027aff6f5580e9 kolejne pytanie w związku z tym, czy po 20 dniowej przerwie jestem dalej chroniona przez te 7 dni przerwy ? a i chciałam jeszcze się dowiedzieć, ponieważ jest to moje 1 opakowanie tabletek, ile mogę po niech mieć plamienia i czy antykoncepcja jest już skuteczna od pierwszej tabletki ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
1. Po zażyciu 20 tabletek, jak najbardziej jest Pani zabezpieczona w czasie 7 dniowej przerwy.
2. Plamienia jako objaw uboczny mogą występować nawet przez 2-3 miesiące. W większości ustępują jednak już w czasie zażywania pierwszego opakowania tabletek.
3. Antykoncepcja jest skuteczna już od pierwszej tabletki jeśli pierwszą tabletkę zażyła Pani pierwszego dnia miesiączki.