TK kręgosłupa lędźwiowego 39-latki

KT kręgosłupa lędźwiowego. Witam jestem po badaniu i proszę mi wytłumaczyć czy wynik jest b zły i będę musiała mieć operacje. "Zniesienie lordozy lędźwiowej.Zweżenie przestrzeni L4-L5 i L5-S1 miernego stopnia i mniejsze L3-L4.PrzestrzeńL5-S1-tylna szerokołukowa i przyśrodkowa prawa protruzja krążka zwęża przestrzeń nadoponowąo 6mm przylega do korzeni S1 bardziej po prawej z jego obrzękiem-cechy kolizji Zwapnienie pierścienia włoknistego krążka na tym poziomie. Mam 39 lat ,silne boleści .Dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, operacja jest jednym ze sposobów leczenia, o wskazaniach do jej wykonania zdecyduje prowadzący lekarz i wypowiedź neurochirurga. Pozdrawiam.