Torbiel z krwią i punkty na jajniku w USG

Witam serdecznie, po wykonaniu u mnie USG jajników, jeden z nich wygląda tak: http://wrzucaj.net/image/17G . zdiagnozowano torbiel z krwią(która wcześniej mi pękła i byłam w szpitalu kilka dni, ale znów się pojawiła), a do tego pojawiły się te punkty na jajniku.. nie jestem w stanie tego ocenić, ale czy to policystyczny jajnik? czy jest to groźne? podczas wizyty u ginekologa poddenerwowałam się i zapomniałam zapytać o to.. Zostały mi przepisane pierwsze tabletki hormonalne, ale martwię się tym

Aleksander Ropielewski

Jakość załączonego zdjęcia z USG nie pozwala mi stwierdzić jednoznacznie jajnika policystycznego ani też go wykluczyć. Jeżeli faktycznie jest to jajnik policystyczny to leczenie środkami hormonalnymi może być skuteczne.