Trudność w zasypianiu spowodowana natłokiem myśli

Witam, mam 22 lata, od mniej wiecej pol roku mam problemy ze snem. Jest nia trudnosc w zasypianiu spowodowana natlokiem mysli. Nie potrafie sie wyciszyc, codziennie zasypiam w nienormalnych godzinach takich jak 12 albo nawet 22, gdy juz organizm nie wytrzymuje. Bralem tabletki nasenne ale gdy sie koncza problem po krotkim czasie wraca. Jak napisalem wyzej problem trwa pol roku przez co jestem wylaczony z zycia codziennego. Prosze o pomoc nie wiem gdzie mam sie z tym problemem udac.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Warto zgłosić się na psychoterapię. Podobne zaburzenia najczęściej mają podłoże emocjonalne. Psycholog pomoże w przepracowaniu trudności i zmianie, eliminując tym samym objawy.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam
Pół roku, to długi czas, współczuję.
Rozumiem, że coś ważnego się wydarzyło w Pana życiu, albo może i trwa...
Ciekawa jestem, czy lek nasenny przepisał internista czy psychiatra. Warto zacząć kroki ku poprawie jakości snu, od rozmowy z psychiatrą, który podpowie, co robić znając więcej szczegółów. Super, jeśli by to był/a jednocześnie psychoterapeuta. Nie ważne, z jakim stażem zawodowym, chodzi o to, by czuł się Pan szanowany, rozumiany i "zaopiekowany" w tej relacji.

Nie znając więcej szczegółów Pana sytuacji, mogę tylko zaprosić Pana do przyjrzenia się swoim codziennym zwyczajom i dodać do nich chwilę relaksu/odpoczynku tak, by nie zostawiać tego do ostatniej minuty dnia. Warto wprowadzić regularny rytm spania, tj. wstawiania i kładzenia się spać o stałej godzinie. Niektórym pomaga, jeśli przez 20 min. nie zasną, by wstać i czymś się zająć, najlepiej nudnym :) np. czytaniem spokojnej lektury. Codzienny trening lub chociaż pół godzinny spacer też ma znaczenie dla łatwości zasypiania.
Natłok myśli może powodować m.in. zmęczenie lub brak asertywności w ciągu dnia. Może udałoby się Panu zorganizować czas na relaks z przyjaciółmi?
Życzę powodzenia, siły i kreatywności, by cieszył się Pan pełnią życia!
Pozdrawiam

Dzień dobry, przyczyny pana problemu mogą być bardzo różne. Czy zastanawiał się pan co stało się pół roku temu?, Czy wydarzyło się coś szczególnego od czego rozpoczął się problem?. Zachęcam pana do konsultacji psychologicznej w celu przyjrzenia się razem ze specjalistą pana problemom. Pozdrawiam.