Stres po utracie pracy

Witam Odkąd straciłam pracę , nie potrafię się pozbierać, ale nie daje tego po sobie poznać swojej rodzinie. Rozładowuje stres przez wykonywanie codziennych obowiązków w domu,oprócz tego jeżdżę rowerem i chodzę na długie spacery... Nie mogę znaleźć pracy,jestem na garnuszku rodziców. Ta sytuacja mnie niszczy... Czy to depresja?

Witam,
Trudno stwierdzić, czy jest to już depresja. Natomiast z pani postu wynika, że znalazła się pani w trudnej dla siebie sytuacji. Utrata pracy jest doświadczeniem stresującym i obciążającym psychicznie. Warto skorzystać z pomocy psychologa.
Pozdrawiam,
Anna Pułan-Laudańska

Witam. Dokładnej diagnozy nie jestem w stanie postawić przez internet - to wymaga osobistego spotkania. Ale konkretna medyczna nazwa nie jest w tym momencie chyba aż tak ważna. Ważniejsza wydaje mi się odpowiedź na pytanie - czy potrzebuje Pani pomocy specjalisty? Jeżeli tak, to zachęcam do zgłoszenia się do psychoterapeuty lub psychiatry. Pozdrawiam