Twarda i pękająca skóra na palcach u stóp

na palcach u stup robi mi się twarda skora i nieraz peka na zgięciu palca co to jest i jak to leczyc.codziennie smaruje kremami i nic nie daje

Przy skłonnościach skóry stóp do twardnienia i pękania należy stosować kremy z dużą zawartością mocznika - minimum 20-30%, kremy takie są dostępne w aptece bez recepty. Mocznik ma bardzo silne działanie nawilżające, zmiękczające i złuszczające. Jeśli problem nie będzie ustępował, należy zgłosić się do dermatologa, gdyż mogą to być objawy grzybicy skóry.