Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uciążliwy sen niemowlęcia przy piersi

witam moim problemem jest to iż moja 4 mięsieczna córcia usypia i śpi tylko przy piersi gdy tylko staram się od niej odejść ona się budzi .wiec albo przy niej zostaje i śpi nawet 2 godziny albo po spaniu .nie wiem jak oduczyć ja spania ze mną oraz z piersią/proszę o poradę bo to naprawdę uciążliwe się stalo
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Sposoby na kolkę u dziecka

Kiedy dziecko ma atak kolki, wówczas długo płacze. Jak mu pomóc w tej sytuacji? Obejrzyj film i zapoznaj się z rożnymi sposobami na kolkę u maluszka.

proszę dobrać jej jakiś smoczek i pomimo początkowego płaczu postarać się uśpić w wózku lub początkowo w leżaczku ( proszę spróbować ciasno zawinąć w kocyk żeby dziecko myślało że jest trzymana przez mamę, możliwe że potrzebuje silniejszego dociśnięcia takiego jakie ma podczas trzymania na rękach.

0

Witam, Dzieci w tym wieku potrzebują bliskości rodzica. Maluszki nie posiadają jeszcze samoregulacji i bliska osoba pomaga wyciszyć się, uspokoić i zasnąć. Zachęcam do zrobienia przerwy, nawet kilkuminutowej, pomiędzy karmieniem a położeniem maluszka prosto do łóżka. Można nakarmić dziecko, a następnie ukołysać do snu. Wieczorne rytuały (kąpiel, masaż, książeczka) rownież pomogą dać dziecku czas, aby wyciszyć się po długim dniu i przygotować do snu.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy