Kobieta , 27 lat Witam Od kilku dni odczuwam ucisk nad mostkiem nie jest on duzy lecz w malym stopniu utrudnia oddychanie. Ostatnio bylam przeziębiona tz zachrypniete gardlo, flegmy nie dalo sie odksztusic, przeszlo choc nadal krzakam. Czy moze to byc objaw nerwicy czy tez cos innego. Bo styczność z uciskiem w gardle, itp odczuciami przechodziłam.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Sylwia Ciężka 43
Mgr Sylwia Ciężka Psycholog, Wrocław 43 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Ucisk nad mostkiem może mieć różne przyczyny, jedną z nich może być również stres czy lęk. Jednak, aby móc to jednoznacznie określić, zachęcam Panią do konsultacji z lekarzem, by najpierw wykluczyć przyczyny somatyczne ucisku w okolicach mostka.
Pozdrawiam serdecznie.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Nerwica – Nerwice, czyli zaburzenia lękowe, to najczęściej występujące zaburzenia psychiczne, które dotykają wiele osób w wieku od 25 do 45 lat. Nerwica powoduje, że konkretne sytuacje wywołują u osoby chorej irracjonalny lęk, ale nie zaburzają odbioru rzeczywistości (tzn.
  • PrzeziębieniePrzeziębienie to jedna z najbardziej "popularnych" chorób na świecie. Co roku w samych Stanach Zjednoczonych na przeziębienie choruje miliard osób. Dzieci chorują na przeziębienie trzy do ośmiu razy na rok.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: