Ucisk w klatce piersiowej

Witam, jestem dziewczyną, mam 18 lat. Mój problem polega na tym, że mniej więcej od 4 miesiecy dolega mi ból w klatce piersiowej, uczucie ucisku, zwłaszcza przy głębszym wdechu, a także mdłości o różnym nasileniu i pojawiające się o różnych porach dnia. Byłam u lekarza, zrobiono mi USG jamy brzusznej (prawidłowo), a także badania moczu i krwi. Żadne z badań nie wykazało przyczyny moich dolegliwości. Nie jestem osobą która przesadnie często odwiedza lekarzy, jedyne co mi dolega, to choroba tarczycy - wole hashimoto, więc jestem pod opieka endokrynologa. Byłabym wdzięczna za wskazówkę, co może być przyczyną moich dolegliwości oraz czy warto iść ponownie do lekarza. Jeśli tak - to do jakiego? Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jest wiele przyczyn bólów w klatce piersiowej. Te najpoważniejsze, czyli pochodzenia sercowego, wydają się nie dotyczyć Pani (jest Pani młoda, bóle te nie są specyficzne dla bólów sercowych). Biorąc pod uwagę nudności, jakie towarzyszą tym dolegliwościom, pomyślałabym w pierwszej kolejności o chorobach przewodu pokarmowego, m.in. choroba refluksowa, choroba wrzodowa. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.