Co jest powodem ucisku w klatce piersiowej i bólu brzucha?

Dzień dobry. Mój mąż od jakiegoś czasu narzeka na ucisk w klatce piersiowej. Często ma infekcje gardła. Przy głębszym oddechu czuje ucisk. Był u kardiologa, wszystko jest ok. Poszedł do lekarza rodzinnego i dostał skierowanie na gastroskopię i rtg. W badaniu wyszło, że ma bakterię helicobacter pylori. Lekarz rodzinny twierdzi, że ta bakteria nie może powodować tych objawów, ale też nie poradziła co dalej. Mąż źle się czuje, boli go już brzuch, może żołądek? Nie wiem. Czy mogę prosić o poradę? Bardzo proszę. Magdalena Kotowicz

Lek. Paweł Szadkowski

Bóle przy głębszym wdechu, krótkotrwałe, charakterze kłującym mogą być wynikiem podrażnienia opłucnej. Proszę pozostawać pod opieką lekarza pierwszego kontaktu ponieważ bóle w klatce piersiowej są potencjalnie groźnym objawem.