Ucisk w policzku po usunięciu ósemki

Trzy tygodnie temu miałem wyrywane obie ósemki po lewej stronie. Rany się całkiem zagoiły, ale pozostał ból a raczej okropny ucisk w policzku oraz ból policzka przy uśmiechu. Mam przy tym stan podgorączkowy i ogólnie jestem bardzo rozbity. Skończyłem dzisiaj brać sumamed (3 dni). Miałem wykonany tomograf 3D i chirurg twierdzi, że wszystko jest w porządku (zęby i zatoka) i rozkłada ręce, podobnie jak ja... Proszę o jakąś wskazówkę.

Dzień dobry,Mogą byś różne przyczyny bólu. Skoro lekarz mówi, że nei widzi żadnych patologicznych zmian, a tomografia nic nie wykazała, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Usuwanie ósemek to poważny zabieg. Kość potrzebuje kilku tygoodni, by się w pełni zagoić. Również, przecięty w trakcie chirurgicznego usuwania mięsień, też może długo boleć po zagojeniu się śluzówki. Serdecznie pozdrawiam, Urszula Jarosz

Witam serdecznie,
Opisane dolegliwości mogą sugerować regenerujący się mięsień i/lub kość w tej okolicy. Usuwanie ósemek jest często dość poważnym zabiegiem i możemy czuć bolesność, napięcie, dyskomfort przez dość długi czas, aż do pełnej regeneracji tej okolicy.
Najważniejsze jest kontrolowanie gojenia i ocena, czy nie ma obecnego stanu zapalnego. Jeśli stomatolog potwierdza, że wszystko jest w porządku, to nie należy się niepokoić.