Ucisk w sercu u 32-latka

Mam 32 lata, cieszę się dobrym zdrowiem, unikam wszelkich używek. Od pewnego czasu tak nagle nawet podczas oglądania tv pojawia się ucisk w sercu. Gdy nabieram powietrze tego ucisku w postaci lekkiego kłucia nie czuje dopiero po głębszym wydechu. Uczucie trwania tego dyskomfortu trwa około pół dnia , robiłem echo serca sle kardiolog niczego nie wykrył. Nie wiem od czego to się bierze, raczej nie mam stresującego trybu życia.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisane objawy mogą być związane ze stanem emocjonalnym. Nie można także wykluczyć bólu z ucisku na korzenie nerwowe tj od kręgosłupa. Proponuję konsultacje psychiatryczną i neurologiczną.