Uczucie niepełnego wypróżnienia po operacji usunięcia hemoroidów

Jestem piątą dobę po wycięciu hemoroidów, wypróżniłam się od tego momentu dwa razy. Czyli w niedzielę udało mi się drugi raz, wczoraj nie było stolca choc miałam uczucie zalegania ale nie mogłam wypchnąć, dziś dalej mam uczucie zalegania, ale nie mogę wypchnąć. Piję Laktulozum. Co mam zrobić, jeśli dalej nie będę mogła się wypróżnić, czy mogę zrobić lewatywę?

Witam. Bardziej korzystne od wykonywania lewatywy byłoby w tym przypadku zastosowanie łagodnych, działających miejscowo czopków glicerynowych.