Uczucie obecności flegmy w gardle

Witam. Nie pamiętam dokładnie od kiedy ale od roku albo i więcej w gardle podczas przełykania czuje w gardle flegmę. Nie jest to tylko odczucie, ponieważ jeśli spróbuje ją wydobyć bądź kiedy kaszlnę flegma jest i ją wypluwam. Flegma nie zawsz sie pojawia, ale zazwyczaj tak, szczególnie po jedzeniu, piciu, wysiłku fizycznym. Jest to nie przyjemne, uczucie bycia przeziębionym, a wcale tak nie jest, Proszę o pomoc, co to może być, czy mam sie udać do lekarza ? jakiego ?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak proszę udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i określić odpowiednie dalsze postępowanie.