Ugryzienie przez domowego kota a ryzyko zachorowania na wściekliznę

Witam! 12 dni temu zostałam ugryziona przez domowego kota koleżanki (ukłuł mnie zębem koło nadgarstka). Wiem, że kot nie był szczepiony, to taki domowy kociak, nie wychodzi na spacery, nie ma kontaktów z innymi zwierzętami Kontaktowałam się z koleżanką, kot zachowuje się normalnie. Mówiła, że on taki ma charakterek, że lubi zwrócić na siebie uwagę poprzez drapnięcie czy dziabnięcie (ma kota już kilka lat). Czy powinnam się bać zarażenia wścieklizną? Ile jeszcze obserwować kota? Troszkę panikuję.

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Jeżeli kot nie zachowuje się podejrzanie to prawdopodobnie nie jest nosicielem