Umiarkowane zwęzenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1

Proszę o interpretacje opisu. Mam 29 lat Spłycenie lordozy lędźwiowej. Umiarkowane zwęzenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Delikatna sklerotyzacji podchrzęstna krawędzi stawów krzyżowo-biodrowych bez zwęzenia ich szpar.

Witam. Opisane nieprawidłowości są wynikiem nieznacznie nasilonej choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa oraz stawów krzyżowo-biodrowych. Aby zapobiec progresji zmian warto systematycznie uprawiać sport - dobre efekty daje przede wszystkim pływanie. Można również korzystać z masaży o działaniu relaksującym i obniżającym napięcie mięśniowe.