Upadek a ryzyko zakażenia tężcem

mam pytanie bo pare dni temu wywaliłem sie w piach z kamykami zdarłem sobie troche dłoń kolano i strasznie łokiec oczywiscie odrazu wruciłem do domu przemyłem wodą i poprykałem lekiem (octeinsept) jakoś tak następnego dnia poszedłem do lekarza i dostałem zastrzyk przeciw tęzcowy następnego dnia strasznie bolało mnie gardło poszedłem z tym do lekaża dał jakies tabletki a pod wieczur złapała mnie gorączka ponad 39 stopni chce sie zapytać czy jest możliwe że zaraziłem sie tężcem czy nie

Piotr Pilarski

Nie są to objawy tężca. Możliwe, że objawy zapalenia gardła nałożyły się czasowo z tym upadkiem i nie ma związku pomiędzy nimi.

Pozdrawiam.