USG dołów pachowych

Jestem pól roku po mastektomii prawej piersi.Ostatnio na kontroli Pani doktor wyczuła guzek w pasze. Skierowała mnie na usg dołów pachowych. Oto wyniki badania. Proszę o interpretację wyników. W prawym dole pachowym torbielowate ognisko o wymiarach 14x12 mm, ściana zmiany gruba, w badaniu CD bez przepływów. Wskazania BAC zmian. Poza tym oba doły pachowe bez zmian. Później wykonano mi biopsję pod kontrolę USG. Oto wynik: Masy białkowe. Obraz cytologiczny odpowiada zastojowi chłonki. Kolejną wizytę mam za tydzień. Co mnie wtedy czeka? Czy konieczne będzie ściągniecie tej chłonki skoro znajduje się ona w torbieli? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.

Zastój chłonki to częsty problem po usunięciu piersi wraz z węzłami chłonnymi. U Pani doszło do otorbienia płynu. Zmiana jest dość niewielkich rozmiarów, więc można pozostawić do obserwacji. Jeżeli jednak czuje Pani w związku ze zmianą dyskomfort, dolegliwości bólowe, wtedy należy zastanowić się nad próbą jej opróżnienia lub usunięcia.

Pozdrawiam serdecznie