USG - proszę o interpretacje

Dostałam wydruk z pierwszego USG badanie wykonane 25.05.10, a ostatnia miesiączka 15.04.10 (29.04 miałam inseminację na całym pęcherzyku Graffa a 01.05 pęcherzyk już był pęknięty, tak wykazało USG), i na tym wydruku z 25.05 widać owalny pęcherz płodowy (jego wymiar to 1.02 cm) a do ścianki tego pęcherza płodowego przyklejony jeszcze jeden, ponad połowę mniejszy pęcherz (nie wiem co to jest).

Czy to oznacza coś złego, co to jest ten drugi mały pęcherz, wygląda to jak koło wpisane o owal?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Gratuluję ciąży! Prawdopodobnie strukturą, którą Pani opisuje, jest pęcherzyk żółtkowy. Pojawia się on, gdy wymiar pęcherzyka ciążowego przekracza 6 mm, zwykle w 5-6 tygodniu ciąży (licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki). Jest to ważny dla życia zarodka element jaja płodowego.
Pozdrawiam serdecznie!